Psychoterapia leczy zaburzenia zdrowia psychicznego i problemy emocjonalne, co potwierdzone jest badaniami. Dzięki terapii można skutecznie zredukować symptomy depresji, leku, stresu czy wielu innych trudności.

Bardzo często leczenie zaburzeń wymaga podejścia zintegrowanego w postaci farmakoterapii i psychoterapii. Dzięki równoległemu podejściu można uzyskać skuteczniejsze efekty leczenia wielu schorzeń: schizofrenii, zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych, depresji, leków, choroby afektywnej dwubiegunowej, dystymii, bulimii, nikotynizmu, zaburzenia somatyzacyjne, seksualne, osobowość borderline. Takie podejście jest często stosownym rozwiązaniem. Stąd nie ma co obawiać się wizyty u psychiatry ani też ograniczać swojego leczenia tylko do brania tabletek.

W psychoterapii uczysz się nowych sposobów i podejść do pojawiających się problemów. Uczysz się zarządzać swoimi myślami i emocjami, tak by Twoje samopoczucie było satysfakcjonujące.

W terapii klient jest ekspertem od swojego życia. Oznacza to, że terapeuta nie narzuca mu rozwiązań, lecz proponuje i szuka najlepszych rozwiązań dla klienta. To relacja oparta na współpracy. Psychoterapeuta towarzyszy klientowi w ścieżce jego zmiany i rozwoju aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

W życiu często boksujemy się z tym, że chcemy by ktoś się zmienił. Często walimy przez to głową o mur, wyczerpując swoją energię i nic w zamian nie uzyskujemy. To, że oczekujemy, że inni zaczną myśleć czy postępować podobnie do nas może nigdy nie nastąpić. Stąd w terapii uczymy się zmieniać swoje myślenie i spojrzenie na wiele sytuacji, a właśnie w ten sposób następują wielkie zmiany.

Dzięki psychoterapii możesz przezwyciężyć: stres, lęki, panikę, uzależnienie, trudności z odżywianiem się, bezsenność, fobie, trudności z nastrojem, problemy w relacjach i inne trudności.

Dzięki psychoterapii nauczysz się:

-nowych umiejętności

-skutecznych sposobów reagowania

-kontroli swoich myśli, emocji i zachowania

-oszczędzać czas na popełnianie błędów

-planować i weryfikować swoje funkcjonowanie

-kompetencji, by z powodzeniem realizować nowe wyzwania zawodowe i osobiste

-motywacji do osiągania dalszych celów

Psychoterapia to proces, w którym pokonujesz swoje trudności, blokady, złe nawyki, po to, aby budować najlepszą wersję siebie.